Sveta Nedelja,
Temperatura: nepoznata
Borna Čujić svjetski juniorski prvak u sportskom penjanju
Autor: SVENtv.info, objavi:

Hrvatski reprezentativac, 19-godišnji Svetonedeljčan Borna Čujić osvojio je 13. studenog naslov svjetskog juniorskog prvaka u sportskom penjanju u disciplini bouldering na Svjetskom prvenstvu održanom u kineskom gradu Guangzhouu.
Čujić je u finale u koje ide samo šest natjecatelja ušao s trećim rezultatom iz polufinala. Već u prvom smjeru od četiri finalna bio je jedini koji se popeo na vrh. Sljedeći smjer uspio je svladati on i još dvojica natjecatelja.
Treći smjer bio je najteži, jer ga nitko nije svladao i već je tada Čujić imao osiguranu medalju, a zadnji je smjer odlučivao kojega sjaja. Penje ga najprije Englez Bossi pa Švicarac Ometz, a zatim i Čujić koji je tako postao svjetski prvak.
Sportsko penjanje je sport koji je uvršten i u olimpijsku obitelj te će se u Tokiju 2020. godine prvi put naći u programu OI.
O tome da jabuka ne pada daleko od stabla govori i činjenica da je Bornu u penjački svijet uveo njegov otac Boris, koji je i sam poznat po brojnim uspjesima ostvarenim tijekom 30-godišnje karijere.