Sveta Nedelja,
Temperatura: nepoznata
Atletičari Žabca prvaci države
Autor: SVENtv.info, objavi:

U Splitu je 10. svibnja 2016. godine održana završnica Državnog prvenstva školskih sportskih društava Republike Hrvatske iz atletike za učenike osnovnih i srednjih škola. Naslov državnog prvaka u kategoriji osnovnih škola ponijeli su učenici OŠ Sveta Nedelja iz Svete Nedelje, za dječake , a kod djevojčica najbolje su bile učenice OŠ Bogumila Tonija iz Samobora. U kategoriji srednjih škola najbolji mladići bili su XV. Gimnazija iz Zagreba, a kod djevojaka naslov najboljih osvojile su djevojke iz Gimnazije Pula.
Za svetonedeljsku ekipu koju je vodio prof. Matija Vuzem nastupili su: Krešimir Ivković, Antonio Pleša, Mateo Deriš, Tomislav Nađi, Marko Rujevčan, Marko Grgurić, Tin Cepak, Luka Grofelnik, Filip Grgurić i Borna Kedmenec.
Žabci su  ukupno osvojili 41 bod, drugo mjesto pripalo je natjecateljima OŠ Šimuna Kožičića Benje iz Zadra, a treće natjecateljima OŠ Julija Kempfa iz Požege. Svetonedeljčani (Marko Rujevčan, Krešimir Ivković, Antonio Pleša, Marko Grgurić) najbrže su istrčali štafetu. Pojedinačno Krešimir Ivković bio je četvrti na 100 m, Mateo Deriš osvojio je prvo mjesto na 800 m, Tin Cepak bio je šesti u skoku u vis, Marko Grgurić najbolje je bacio vortex, a Marko Rujevčan osvojio je treće mjesto u bacanju kugle. Natjecanje je održano na stadionu Park mladeži. (r)